Miejsce w Kościele

Parafia Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach

Logo Parafii Miłosierdzia 600x350

Wspólnota Uwielbienia “Głos Pana” znalazła swój dom w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Zadębiu w Skierniewicach pod skrzydłami proboszcza ks. Jana Rawy. Dzięki przychylności księdza proboszcza możemy nieustannie rozwijać naszą działalność modlitewno-ewangelizacyjną.

Pierwsze spotkania w kościele

Przez pierwsze lata istnienia, jeszcze jako “Wspólnota Uwielbienia”, spotykała się w salce należącej do jednej z skierniewickich parafii. Pojawiła się jednak potrzeba zmiany miejsca. To wtedy z otwartym sercem przyjął nas ks. Jan Rawa. W 2013 roku spotkania wtorkowe na dobre zagościły w parafii na Zadębiu i trwają tam do dzisiaj. Świątynia dała nam nowe możliwości, pozwoliła pomieścić rosnącą liczbę członków i gości wspólnoty na cotygodniowych spotkaniach.

Rozwój

To właśnie w tym miejscu nasza wspólnota rozwinęła się do obecnych rozmiarów. Bóg dał nam wiele możliwości, otworzył wiele drzwi i zapoczątkował nowe inicjatywy. To tutaj odkryliśmy nasze powołanie. Od sierpnia 2013 roku jesteśmy znani jako Wspólnota Uwielbienia “Głos Pana”.

W parafii spotykamy się w każdy wtorek o 19.30. Nasze spotkania odbywają się w kościele. Dzięki temu mamy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu podczas uwielbienia. Są to główne spotkania naszej wspólnoty. To właśnie w nich uczestniczy największa grupa wiernych, którzy zjeżdżają się co wtorek z całego miasta i okolic. Jest to wspaniały czas, kiedy odcinamy się od świata i codzienności, przybywając sam na sam z naszym Tatą. Spotkania są otwarte. Z radością przyjmujemy wszystkie nowe osoby, które chcą się spotkać z Bogiem Ojcem.

Spotkania piątkowe

Z czasem pojawiło się pragnienie spędzania czasu na wspólnej modlitwie częściej, niż raz na tydzień. Początkowo szukaliśmy okazji do spotkań w większych grupach poza spotkaniami wtorkowymi, a w końcu spowodowało to wyznaczenie drugiego wieczoru w tygodniu na wspólne uwielbienie. Pierwotnie piątkowe spotkania również odbywały się w parafii Miłosierdzia Bożego w świetlicy pod plebanią, jednak wydarzenia z połowy 2014 roku skłoniły nas do zainteresowania się osiedlem Widok. Powstała tam nowa parafia pod kierownictwem ks. Rafała Babickiego. Bóg stworzył nam szansę do przeniesienia części naszej działalności na Widok, aby Dobra Nowina o zbawieniu dotarła do wszystkich zakątków miasta.

Wizytacja biskupa

W 2015 roku miała miejsce kolejna duszpasterska wizyta księdza biskupa w Parafii Miłosierdzia Bożego. Ksiądz biskup po spotkaniu z naszą wspólnotą pobłogosławił naszą działalność i pozostawił nam znajdujący się poniżej list.

12182672_838698986228694_3501426692719760324_o

 

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach

Logo Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Skierniewicach

Początki współpracy

W parafii “pod lasem” spotykamy się od września 2014 roku. Wtedy to nawiązaliśmy współpracę z proboszczem najmłodszej parafii w diecezji – ks. Rafałem Babickim, który udostępnił nam tymczasową kaplicę parafialną. Po kilku miesiącach wspólnej modlitwy i dzielenia Słowem w piątkowe wieczory zdołaliśmy na tyle się tam zaaklimatyzować i zorganizować, że w Nowy Rok 2015 weszliśmy z nową inicjatywą – Wieczorami Chwały.

Wieczory Chwały

Dzięki wsparciu księdza proboszcza w styczniu i lutym 2015 roku w kaplicy odbyły dwa Wieczory Chwały z modlitwą o uzdrowienie, w czasie których uwielbialiśmy naszego Boga i modliliśmy się za wszystkich potrzebujących. Oba wydarzenia przyciągnęły tłumy wiernych. Otrzymaliśmy liczne świadectwa uzdrowień z tego czasu spędzonego z Bogiem we wspólnocie modlitwy. Odchodziły odczuwalne od wielu lat bóle kolan i kręgosłupów, a pewna kobieta została uzdrowiona z dolegliwości związanych z uszkodzonym w wypadku biodrem. Jej dotychczas krótsza noga w jednej chwili wydłużyła się o 2 cm i zrównała z drugą! Bóg zrobił wspaniałe rzeczy w tym czasie!

Dalsze dzieje

Od tego momentu spotykamy się regularnie w piątki o 19.30. Nasze spotkania są otwarte. Niemal na każdym pojawiają się nowe osoby. Najpierw dzielimy się Słowem, bo to Ono daje życie. Potem w modlitwie uwielbienia wchodzimy w Boże Przedsionki. Atmosfera podczas tych kameralnych spotkań z Bogiem jest wyjątkowa. Tego trzeba doświadczyć, bo jeśli ci opowiemy, to nie uwierzysz!